Novinky

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT nahradí starý kotel, ale rozvody měnit nemusíte

5. 4. 2020

Hlavními přednostmi nového tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 H HT jsou nízké provozní náklady, tichý chod, ekologicky šetrný provoz a zároveň dostatečný výkon a spolehlivost i za extrémních klimatických podmínek.

Speciální kompresor

Daikin Altherma 3 H HT disponuje kompresorem s plynulou regulací výkonu, který je navržen speciálně pro vytápění a dodává vodu o teplotě 70 °C i při venkovní teplotě -15 °C! Čerpadlo bez problémů nahradí tradiční kotel a umožňuje připojení na stávající topné rozvody bez nutnosti jakýchkoliv dalších změn vytápěcího systému. Díky tomu je tepelné čerpadlo Altherma 3 H HT vhodné nejen pro novostavby, ale také pro rekonstrukce.

Dostatečný topný výkon a ohřev teplé vody ale dokáže zajistit i při venkovních teplotách vzduchu do -28 °C a i při této teplotě dokáže vyrobit vodu o teplotě 65 °C bez pomoci záložního elektrického zdroje. Důkazem spolehlivosti výrobku Daikin Altherma 3 H HT je i sedmiletá záruka.

Venkovní jednotku je možné propojit se třemi vnitřními, díky nimž může zařízení zajišťovat nejen vytápění a teplou užitkovou vodu, ale i chlazení. Ovládání je velmi jednoduché, intuitivní s možností řízení na dálku přes wi-fi.

Tichý chod

Pokud čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT běží v režimu standardní hlučnosti, hladina akustického tlaku venkovní jednotky ve vzdálenosti 3 m je 38 dBA, takže bez problémů vyhoví předpisům na hlučnost a požadavkům stavebních úřadů. Ve standardním režimu můžeme hluk čerpadla (38 dBA) přirovnat k ptačímu zpěvu. V tichém režimu se pak akustický tlak snižuje na 35 dBA, což odpovídá např. šepotu v knihovně či relativním tichu v obsazeném kině.

Design a ekologie

Venkovní i vnitřní jednotky čerpadla Daikin Altherma 3 H HT získaly loni a předloni nejprestižnější ocenění za design: iF Design Award a Red Dot Design Award. Atraktivní vzhled a čisté linie dobře splynou s jakoukoliv architekturou nebo stylem interiéru.

A v neposlední řadě můžeme zmínit chladivo R-32, které je energeticky účinnější a má zároveň významně nižší vliv na životní prostředí oproti běžnému chladivu R-410A.