Novinky
Klimatizační jednotka Diakin Emura

Léto v chládku s tichou klimatizací Daikin

22. 6. 2023

Pokud žijete v bytě nebo domě, který se v létě přehřívá, a zvažujete pořízení klimatizace, můžeme vám doporučit ty od japonského výrobce Daikin. Patří k nejtišším na trhu, jejich design sklízí ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích a samozřejmě jsou i velmi účinné a spolehlivé.

Vestavná (splitová) klimatizace přináší i další výhody. S její instalací získáte automaticky levnější tarif na elektřinu, přitom si jen 20 % energie bere ze sítě a 80 % z vnějšího prostředí. Jde totiž vlastně o jedno z neúčinnějších tepelných čerpadel. A jako na tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch) je možné čerpat při pořízení klimatizace i státní dotaci – až 60 000 Kč pro rodinný dům, nebo 18 000 na bytovou jednotku v bytovém domě. Jediná venkovní jednotka přitom dokáže vychladit či vytopit až 5 místností (multisplit).

Podmínkou pro získání dotace z programu NZÚ je, že klimatizace musí být hlavním zdrojem vytápění v domě s účinností minimálně A++ a musí nahrazovat původní nevyhovující zdroj tepla (starý neekologický kotel na tuhá paliva I. a II. emisní třídy, elektrokotel či přímotopy starší dvou let a výhledově také plynový kotel starší 20 let).

Další výhodou splitových klimatizací Daikin je, že prakticky dokonale čistí vzduch – dokážou z něj odstranit nejen prach a alergeny, ale také choroboplodné zárodky (včetně virů) nebo těkavé organické sloučeniny (např. formaldehyd), které se uvolňují z podlahových krytin či nábytku, aniž bychom o tom věděli.

Daikin už nabízí i klimatizaci Multi+, která může být napojena k zásobníku pro ohřev teplé vody a velmi levně ohřívat teplou vodu pro domácnost.

I ovládání je velmi snadné – buď dálkovým ovladačem, nebo třeba aplikací v mobilním telefonu, kde zároveň můžete mít dokonalý přehled o spotřebě vašeho zařízení nebo si můžete nastavit detailní časový plán chlazení. Tím předejdete tomu, aby klimatizace běžela v době největšího vedra na plné obrátky. Lepší je, když na nižší otáčky pomalu chladí delší dobu.

Potřebujete poradit s výběrem klimatizace? Obraťte se na nás, rádi vám s výběrem vhodné klimatizace poradíme, nebo se můžete podívat na naše videa:

Jaké jsou výhody a nevýhody mobilních klimatizací a proč se vyplatí investovat do vestavné klimatizace (pokud je její instalace možná)? Jak klimatizaci správně používat, abychom předešli nastydnutí?

Uvažujete o pořízení klimatizace? Vyberte si místnosti, které chcete klimatizovat. V nich místo pro vnitřní jednotku tak, aby vám nefoukala za krk, ale také s ohledem na co nejkratší nebo nejjednodušší napojení k venkovní jednotce. Co si můžete udělat svépomocí a co je nutné nechat na certifikované instalační firmě? Zjistíte ve videu.

Snížit teplotu v interiéru třeba o 2-3 °C můžete i podlahovým vytápěním napojeným na tepelné čerpadlo.