Novinky

Nová Perfera vás nikdy nezklame

8. 3. 2021

Letošní novinkou mezi splitovými klimatizacemi Daikin je nová Perfera se dvěma novými vnitřními jednotkami.  Obě jednotky – parapetní i nástěnná – zaručí maximální výkon a pohodlí díky kombinaci osvědčených technologií a nových funkcí.

Klimatizace řady Perfera zajistí vytápění, chlazení i čistý vzduch, tyto dva nové modely disponují širší klapkou, díky nimž vzduch proudí po místnosti rovnoměrně. Jednotky využívají speciálně navržený, velmi tichý ventilátor (do 19 dBA), takže provoz jednotek je pro lidské ucho téměř neslyšný. „Technologie Bluevolution využívá ekologičtější a účinnější chladivo R-32 a tím snižuje nepříznivý vliv na životní prostředí,“ doplňuje Vladimír Macháček.

I zimomřivci si přijdou na své

Parapetní jednotka Perfera FVXM-A nabízí vylepšené funkce a pohodlně vyhřeje vnitřní prostory vaší domácnosti, i když venku klesne teplota i na − 25 °C. Potěší i funkce Heat Boost, která interiér rychle vytopí a to až o 14 % rychleji oproti běžným klimatizacím. Mezi další výhody rozhodně patří i funkce zahřívání podlahy a funkce Heat plus. A pokud toužíte po teplu jako z krbových kamen, pak je klimatizace Perfera FVXM-A tím, co hledáte.

Dýchejte čistý a svěží vzduch s nástěnnou Perferou FTXM-R

Perfera FTXM-R zajistí také čistý a svěží vzduch, díky technologii Flash Streamer, která používá proud elektronů a tím aktivuje chemické reakce mezi částicemi ve vzduchu a zbavuje ho tak alergenů, jako jsou pyly nebo plísně. Deodorizační filtr s apatitem titanu, intenzivně působí proti nepříjemným pachům (tabákovému kouři nebo pachu domácích zvířat) je bonusem pro všechny domácnosti.

„Díky dvojitému prostorovému čidlu, které detekuje pohyb osob v místnosti, nasměruje klimatizační jednotka Perfera FTXM-R proud vzduchu vždy do zóny, ve které se právě nenachází žádná osoba. A v případě, že čidla v místnosti nezaznamenají přítomnost osob, přepne se jednotka automaticky do úsporného režimu,“ doplňuje Vladimír Macháček, zodpovědný za oblast prodeje rezidenčních výrobků společnosti Daikin. 3D proudění vzduchu, které kombinuje automatické svislé a vodorovné natáčení, se postará o to, aby vzduch cirkuloval do všech koutů místnosti.

Nová klimatizace Perfera FVXM-A snižuje provozní náklady i přesto dosáhne celoroční účinnosti až A++ při vytápění a A+++ při chlazení, Instalace venkovní jednotky může být dle vašich preferencí na střechu, terasu nebo vnější stěnu domu, právě díky kompaktnosti systému. Výhodou je, že jednu venkovní jednotku můžete připojit až k 3 vnitřním jednotkám.

Oba typy jednotek lze ovládat prostřednictvím chytrých aplikací Daikin Online Controller nebo Daikin Residential Controller. Novinkou je možnost řídit hlavní funkce, jako je nastavení teploty, rychlost ventilátoru nebo provozní režim, pomocí hlasového ovládání. Jednotku tak můžete ovládat pohodlně odkudkoliv a budete mít neustálý přehled o její spotřebě. Klimatizace jsou navíc vybaveny týdenním časovačem, díky kterému je můžete naprogramovat na sedm dní dopředu s až čtyřmi různými činnostmi na den.