Poslední kotlíkové dotace na staré neekologické kotle. S námi je stihnete

Kotlíkové dotace na výměnu starých neekologických zdrojů vytápění (kotle na tuhá paliva I. a II. emisní třídy) jsou tu s námi už 10 let a blíží se ke svému konci. Od září příštího roku vstupuje v platnost novela Zákona o ochraně ovzduší, která provoz těchto zařízení zakazuje pod pokutou 50 000 Kč. Proto jsme pro vás připravili výhodné cenové balíčky tepelných čerpadel včetně montáže a pomoci s vyřízením dotace.

Příjem žádostí bude na krajských úřadech zahájen v průběhu roku 2022. Dotaci je však možné uplatnit i zpětně, tedy na zdroje vyměněné po 1. 1. 2021. Nově kotlíkové dotace podporují i výměny kotlů v bytových domech a trvale obývaných chatách a chalupách.

Kotlíkové dotace se soustředí na nízkopříjmové domácnosti (včetně seniorů), které mohou získat až 95% úhradu nákladů. To u tepelného čerpadla představuje částku 180 000 Kč. Tepelné čerpadlo tak můžete nyní pořídit od 10 000 Kč! To je cena srovnatelná s pořízením jiných zdrojů tepla.

Podaná kotlíková dotace vás navíc může ochránit před zmiňovanou pokutou. Pokud tedy ještě máte třeba starý kotel na uhlí, ať už na chatě nebo doma, určitě není nad čím váhat. Nízkopříjmová skupina je v dotačním programu definována tak, že na tuto dotaci dosáhne prakticky každý.

Ostatní domácnosti mohou žádat o dotaci na výměnu zdroje tepla také, z programu Nová zelená úsporám (sice jen s maximálně 50% podporou, ale s možností získat bonusy za další opatření).

Chci tepelné čerpadlo s dotací

Zanechte nám kontakt a my se vám ozveme během 2 pracovních dnů. Vybereme a doporučíme vám vhodné tepelné čerpadlo a zařídíme pro vás vše včetně dotace a instalace.

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden