Novinky

Výrobky Daikin sklízí ocenění za design

15. 8. 2019

V posledních letech se více soustředíme na vzhled našich výrobků, samozřejmě při zachování špičkové kvality technologie a vysokého výkonu. Že se nám to daří, dokazují četná ocenění za design u mnoha produktů pro vytápění i klimatizaci. Kromě našich vlajkových lodí je však získávají i doplňková zařízení, jako jsou dálková ovládání nebo konvektory.

Tepelná čerpadla

Daikin Altherma je řada vysokoteplotních tepelných čerpadel vzduch-voda a souvisejících zařízení. Novinkou je tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT. Jeho minimalistická venkovní jednotka získala v roce 2019 hned dvě nejprestižnější ceny za design – iF DESIGN AWARD a RED DOT. Už o rok dříve byla stejná ocenění udělena i jednotkám vnitřním – jak nástěnné tak samostatně stojící. Jde už o spotřebiče, které rozhodně není třeba schovávat někde v koutě.

Letos byla však za produktový design oceněna i parapetní jednotka konvektoru tepelného čerpadla – Daikin Altherma HPC. Tento konvektor dokáže vytápět i chladit a s výhodou nahrazuje běžné radiátory. Lze ho také kombinovat s podlahovým vytápěním.

Klimatizace

Celou řadu ocenění za design už sklidila naše nástěnná jednotka klimatizace Stylish pro rodinné domy a byty.  Nově je dostupná ve čtyřech barevných provedeních: klasická bílá, matně stříbrná, antracitově černá nebo velmi atraktivní dekor černé dřevo.

S našimi designovými vnitřními jednotkami lze propojit i klimatizace určené pro komerční projekty (hotely, bytové domy, apod.), např. řadu VRV 5. Tato řada klimatizací je charakteristická využitím ekologičtějšího chladiva R-32 a nejvyšší účinností na trhu.

Ovládání

Pozadu nezůstávají ani naše ovladače. Jsou designové a intuitivní. Madoka s čistým a stylovým designem obdržela ceny iF DESIGN AWARD a RED DOT v roce 2018. Prostřednictvím mobilní aplikace ji můžete ovládat přímo ze svého telefonu. Dokáže propojit všechny naše systémy – klimatizaci, tepelné čerpadlo i ohřev vody.

Podívejte se, jak běžné termostaty vypadaly ještě před deseti lety a jak vypadají dnes. To je rozdíl, že?